Skip to content

VEM CAMARÁ CAPOEIRA PLZEŇ Z. S.

Kdo jsme?

Spolek Vem Camará Capoeira Plzeň z.s. vznikl v r. 2016 pod vedením hlavního trenéra Davida Zummera, rodáka z Liberce, který se rozhodl po několikaletém působení jako druhý trenér v libereckém klubu, rozšířit skupinu Vem Camará Capoeira o další klub.

Od vzniku našeho klubu pravidelně pořádáme tréninky pro děti i dospělé, pro začátečníky i pokročilé. Během svého fungování jsme se vypracovali mezi kluby se silnou členskou základnou, který pravidelně mimo tréninků pořádá víkendové semináře a soutěže jak na národní, tak mezinárodní úrovni, jejichž součástí je hostování špičkových trenérů a mistrů z celého světa.  Jsme součástí mezinárodní Federace Vem Camará Capoeira, jejímž prezidentem je brazilský mistr Sandro F. dos Santos nyní sídlící v Klagenfurtu, Rakousko, a České asociace capoeiry z.s.

Naši trenéři se každoročně účastní mezinárodních školení a soustředění, aby mohli své znalosti a schopnosti nadále rozvíjet a upevňovat, pravidelně se účastní kurzů první pomoci. Věnujeme se dětem od čtyř let; našim svěřencům poskytujeme komplexní a lidský přístup, který zohledňuje jejich zázemí a rodinné poměry. Snažíme se pomoci dětem ze slabších sociálních poměrů, své svěřence podporujeme formou cestovného a startovného na důležitých mezinárodních závodech, snažíme se jim být oporou při překonávání osobních či rodinných krizí.

Co vám můžeme nabídnout?

  • Tréninky s profesionálními capoeiristy vhodné pro širokou veřejnost bez rozdílu věku a pohlaví,
  • efektivní posilovací a kondiční cvičení,
  • semináře se zakladatelem a prezidentem Federedace Vem Camara Capoeira s Mestre Paçocou a dalšími mistry,
  • možnost postupu na vyšší úroveň (páskování),
  • možnost reprezentace na MČR i ME,
  • propojení sportovní aktivity s hrou na hudební nástroje a zpěvem vycházejících z brazilské kultury,
  • seznamování se s lidmi z celého světa, spolupráce se zahraničními kluby po celé Evropě,
  • tréninky v příjemném kolektivu.

Co je naším cílem?

Jsme si velmi dobře vědomi toho, jak je v dnešní době lehké zapomenout na potřeby svého těla. Většina z nás vykonává sedavé zaměstnání a ve shonu každodenního života zapomínáme, že pro naše zdraví a psychickou pohodu, je potřeba se hýbat. Věříme, že capoeira je skvělým sportem, který může lidem pomoci nejen na fyzické, ale i psychické úrovni – ať už dětem či dospělým. Naším cílem je, aby se naši svěřenci nadchli pro pohyb samotný, aby se naučili pracovat se svým tělem; aby se ve sportu stejně jako v životě naučili přijímat výzvy a překonávat je, a to všechno v kolektivu, který je podporující a nápomocný.

IČO: 05537207