Skip to content

David Zummer

David Zummer začal s capoeirou ve věku osmi let jako malé dítě hledající svůj koníček.  Nastoupil do libereckého klubu capoeiry pod vedení Tomáše Zummera (Contra-Mestre Robocop), mistra světa z r. 2012. David se jako dítě pravidelně účastnil národních i mezinárodních soutěží, kde se úspěšně umisťoval a stal se několikanásobným mistrem České republiky. V průběhu let prošel všemi žákovskými úrovněmi a v libereckém klubu se postupně vypracoval na druhého trenéra. V roce 2011 dostal svůj první mistrovský pás a stal se tak graduadem. Po několikaletém působení v Liberci se rozhodl odstěhovat do Plzně, kde založil vlastní klub.  

Za tu dobu, co David působí jako hlavní trenér plzeňského klubu, dosáhl na další mistrovské stupně a momentálně je držitelem fialového pasu, čili 5. mistrovského stupně s titulem Instrutor. Mimo jiné se oženil s Beátou Zummerovou, s níž plzeňský klub zakládal a se kterou vychovává dvě dcerky.

David se pravidelně účastní, ale i organizuje, mezinárodní semináře a soutěže. V rámci skupiny Vem Camará Capoeira dlouhodobě spolupracuje jako vedoucí na dětských soustředěních a intenzivně se věnuje seznamování široké veřejnosti s capoeirou, která je součástí jeho života už dvě dekády.

Současné úspěchy:

  • 2. místo na Open Liberec, 2015
  • 1. místo na Mistrovství České republiky v Jablonci, 2016
  • 1. místo na Mistrovství České republiky v Plzni ,2017
  • 2. místo na Mistrovství Evropy pro dospělé v Mladé Boleslavi, 2018
  • 2. místo na Mistrovství České republiky pro dospělé v Olomouci, 2022